Baner

Nauka języka angielskiego u dziecka. Jak zacząć?

Nikt już nie ma wątpliwości, że język angielski na dobre opanował cały świat. Nie sposób się na niego nie natknąć, chociażby słuchając muzyki, oglądając film czy przeglądając strony internetowe. Coraz częściej to również podstawa w relacjach biznesowych. Rodzice, zdając sobie sprawę z wagi tego języka, inwestują w prywatne lekcje dla swoich pociech.


Im wcześniej, tym lepiej


Na polskim rynku są setki, jeśli nie tysiące szkół oferujących kursy języka angielskiego. Te skierowane dla młodych uczniów najczęściej prowadzone są w małych grupach, a sama nauka odbywa się niejednokrotnie w formie zabawy.


Konstruowanie wypowiedzi: prawdziwa zmora


Zdecydowana większość młodych kursantów jest w stanie szybko opanować zwroty i gramatykę języka angielskiego. Problem pojawia się, gdy przychodzi do komunikowania się. Właśnie dlatego tak ważnym jest, by przełamać barierę i zacząć swobodnie mówić w danym języku.


Obozy językowe - strzał w dziesiątkę


To świetna okazja, by ugruntować zdobytą wcześniej wiedzę. Wyjazd do kraju anglojęzycznego to praktyczna nauka języka obcego i - co ważne - solidna lekcja kultury i historii danego kraju. Jeśli chodzi o skuteczne obozy językowe w Londynie, czy na terenie na przykład Irlandii - te miejsca bez wątpienia okażą się najlepszym kierunkiem!


Tags: