Baner

Pomoce edukacyjne dla Polaków na obczyźnie

Wyjeżdżając do pracy lub na stałe za granicę, musimy liczyć się z różnymi trudnościami, ze względu na różnice kulturowe, obcy język, brak odpowiednich pomocy edukacyjnych, lub trudności z ich zdobyciem.

Jednak wiele osób mieszkający w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że ze wszystkim można sobie poradzić, jest coraz lepiej ze względu na ogromną liczbę Polaków przybyłych na Wyspy, pomoce edukacyjne można, jak się dobrze poszuka, zdobyć bez specjalnych problemów.

Co prawda, nauka w szkołach polskich za granicą, nadal stanowi jakiś problem. Najtrudniej jest nauczycielom, którzy by dobrze uczyć dzieci, powinni mieć swobodny dostęp do wielu pozycji w języku polskim, bo przecież wyjazd dla polskiego dziecka, nie zawsze oznacza pozostanie na stałe za granicą, a kontakt z literaturą polską, językiem i systemem szkolnictwa polskiego również jest ważny. Może się zdarzyć, że dziecko wraz z rodzicami wróci do kraju zaledwie po dwuletnim pobycie na obczyźnie. W sytuacji bez nauki polskiej historii, literatury czy geografii, musiałoby powtarzać klasy, a gdy na przykład w Wielkiej Brytanii, będzie uczęszczało na te wszystkie zajęcia i będzie miało potrzebne pomoce edukacyjne, przestawienie się na system polski będzie kwestią tylko kilku zajęć.

Polskie pomoce edukacyjne, można zamówić w internecie, lub w polskich księgarniach umiejscowionych w dużych miastach Wielkiej Brytanii. Jednak warto o nich pomyśleć jeszcze w okresie wakacji letnich, gdy jest na to czas, bo w czasie roku szkolnego szukanie pomocy dydaktycznych, może okazać się szukaniem wiatru w polu.

Tags: