Nauka angielskiego – 100% zdalnie

Nauka zdalna nie jest niczym nowym – zwłaszcza w dobie pandemii. I choć uczniom szkół podstawowych i średnich w ostatecznym rozliczeniu przyniosła więcej szkód niż pożytku, dla innych form szkolnictwa, jak również dla kursów zawodowych i językowych okazała się być… żyłą złota.

Brak ambicji czy brak czasu?


Mnóstwo osób pragnących podnieść swoje umiejętności komunikacyjne w zakresie języka angielskiego nie decydowało się dotąd na uczestnictwo w żadnym kursie, gdyż ograniczał je brak czasu. Niestety, czasem ciężko pogodzić życie osobiste z zawodowym i jeszcze znaleźć tam miejsce na dokształcanie się i samorealizację. Jednak teraz, w dobie pracy i nauki zdalnej, szkoły językowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych kursantów; większość z nich organizuje zajęcia w 100% online, takich jak na przykład angielski przez skype lub inny wybrany komunikator. Dzięki temu osoba chcąca szlifować swoje dotychczasowe umiejętności i pozyskiwać nowe, nie musi tracić czasu i pieniędzy na dojazd na zajęcia z grupą kursantów lub indywidualnie z lektorem. Co więcej, często kursant sam może ustalić, w jakich godzinach chciałby odbyć takie spotkanie online z nauczycielem angielskiego.

Mówić, słuchać – rozmawiać


Lekcje takie jak angielki przez skype są organizowane ze szczególnym naciskiem o umiejętności praktyczne, jakim jest mówienie i rozumienie ze słuchu. Zarówno podczas indywidualnych sesji z native speakerem, jak i podczas sesji grupowych, ogromny nacisk kładzie się na poprawną wymowę, akcentowanie pojedynczych słów oraz prawidłową konstrukcję gramatyczną formułowanych wyrażeń. Każdy z kursantów może ponadto liczyć na wsparcie osoby prowadzącej zajęcia angielskiego przez skype lub w formie pisemnej za pośrednictwem maila czy innego komunikatora. Szkoły zapewniają również dostęp do materiałów edukacyjnych, lecz każda z nich określa ich zakres w dostępnym na swojej stronie internetowej regulaminie.